Atrakcje

Ważna informacja

Wynajem apartamentów bez kontaktu z personelem - kod do drzwi przekazywany przez sms.

Przyjazd
04  cze 2020
Wyjazd
05  cze 2020

Atrakcje

Zwiedzaj Wrocław!

Wrocław, nazywany „miastem stu mostów”, to bez wątpienia jedno z piękniejszych miejsc Polski. Kusi licznymi zabytkami i wydarzeniami kulturalnymi dla odwiedzających w każdym wieku. Pobyt w apartamentach Q19 to wygoda korzystania z wszystkich atrakcji stolicy Dolnego Śląska. 

Ratusz Wrocławski
Ratusz Wrocławski
100m
Późnogotycka budowla - jeden z najlepiej zachowanych ratuszy w Polsce oraz jeden z najcenniejszych zabytków architektonicznych Wrocławia.
Zobacz na mapie
Panorama Racławicka
Panorama Racławicka
800m
Monumentalne malowidło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów. Przedstawia zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami.
Zobacz na mapie
ZOO / Afrykarium
ZOO / Afrykarium
3.5km
Największy w Polsce i trzeci na świecie ogród zoologiczny - ponad 1100 gatunków! Afrykarium – kompleks budynków wraz z oceanarium.
Zobacz na mapie
Hala Stulecia
Hala Stulecia
3km
Jedno z największych dzieł architektury modernizmu XX w. Symbol miasta w 2006 roku została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Zobacz na mapie
i tysiąca atrakcji
Miasto stu mostów...

i tysiąca atrakcji

Wrocław to wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie kraju. Położony nad rzeką Odrą, poprzecinany jej licznymi dopływami i kanałami, jest wyjątkowym miastem dwunastu wysp, ponad stu mostów i... tysiąca atrakcji. Te przyciągają setki tysięcy turystów z Polski i z całego świata.  

Zaplanuj pobyt w mieście uhonorowanym tytułem „Europejskiej Stolicy Kultury” (2016) i European Best Destination (2018).

Zwiedzaj jak lubisz

Stolica Dolnego Śląska może poszczycić się zachwycającą różnorodnością atrakcji turystycznych. Ich odkrywanie zaplanuj tak, jak lubisz – w zależności od dostępnego czasu, charakteru wizyty i własnych upodobań:

Z widokiem na Wrocław – najciekawsze punkty widokowe, w tym Mostek Pokutnic, wieża kościoła garnizonowego i taras widokowy w Sky Tower,
Szlakiem mostów – spacer Mostem Tumskim, Mostem Piaskowym i Mostem Grunwaldzkim to obowiązkowe punkty w planie zwiedzania miasta, 
W poszukiwaniu krasnali – Życzliwka, Syzyfka, WrocLovka i innych z ponad 350 małych symboli miasta,
Kościoły i świątynie – Synagoga pod Białym Bocianem, Katedra św. Magdaleny i Katedra Wrocławska,

Miejskie fontanny – fontanna Zdrój, fontanna w Ogrodzie Staromiejskim i Fontanna Multimedialna,
Perły modernizmu – od Renomy, przez Halę Stulecia, po wrocławski Manhattan,
Rodzinna przygoda – wspólna wizyta we wrocławskim ZOO, Hydropolis i miakieta Kolejkowo,
Parki i ogrody – relaks w Ogrodzie Japońskim, spacer po Parku Szczytnickim, 12 tysięcy roślin Ogrodu Botanicznego,

Zdjęcie pod pomnikiem – spacer śladami najciekawszych pomników, na czele z Iglicą, Szermierzem i Pomnikiem Anonimowego Przechodnia, 
Trasa muzealna – zbiory Muzeum Narodowego, wystawy w Muzeum Współczesnym Wrocławia, prezentacje w Pawilonie Czterech Kopuł,
Nad rzeką – rejs statkiem pod Odrze, panorama Ostrowa Tumskiego widziana z Bulwaru Dunikowskiego, a na koniec dnia relaks w jednym z beach barów.

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Rezerwacja niedostępna Prosimy o kontakt telefoniczny
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij